Zadzwoń: +48 506 366 538

Mgr Monika Szuchnicka-Gryguć

Poznaj swojego psychologa

MSG

Pasja do pomagania

Psychologia to nie tylko moja profesja, ale również pasja. Zawsze czułam chęć do pomagania innym, a praca jako psycholog idealnie wpisuje się w mój charakter. Największą satysfakcję przynosi mi widok postępu moich Klientów, szczególnie gdy dzielą się ze mną swoimi sukcesami i osiągnięciami, które były możliwe dzięki naszej współpracy.

MSG

Edukacja i doświadczenie zawodowe

Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki rewalidacyjnej (Uniwersytet w Białymstoku, 2013) oraz magistrem psychologii (Wyższa Szkoła Administracji Publicznej, 2016). Moja edukacyjna ścieżka została wzbogacona o studia podyplomowe z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka (2018) oraz Terapii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Spektrum Autyzmu (2020). Ukończyłam szkolenie „Podstawy seksuologii”. Posiadam również tytuł Terapeuty TSR, zdobyty podczas szkolenia w 2017 roku. Moje doświadczenie zawodowe kształtowało się przez lata pracy i szkoleń pod okiem doświadczonych psychologów w Grupie Konsultacyjnej Marka Masalskiego, pracy w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz w szkołach i przedszkolach.

MSG

Specjalizacje i obszary zainteresowania

Moje specjalistyczne obszary zainteresowań obejmują szeroko rozumianą pomoc w problemach lękowych, prace z dziećmi oraz młodzieżą w spektrum autyzmu, oraz wsparcie w problemach adaptacyjnych. Najczęściej spotykam się z zaburzeniami lękowymi, fobią szkolną, fobią społeczną, oraz problemami związanymi ze spektrum autyzmu.

MSG

Holistyczne podejście do terapii

W terapii stawiam na holistyczne podejście, uwzględniające całe życie i doświadczenia Klienta. Wierzę, że konkretny problem nie istnieje w izolacji, ale jest częścią szerszej mozaiki życia osoby. Wspólnie z Klientami pracujemy nad wybranymi przez nich obszarami, stosując metody dostosowane do indywidualnych potrzeb i sytuacji.

MSG

Osobiste doświadczenia i perspektywa

Moje osobiste doświadczenia, w tym bycie osobą niepełnosprawną, matką dziecka w spektrum autyzmu oraz doświadczenie z fobiami, dają mi unikalną perspektywę w pracy terapeutycznej. Pozwalają mi spojrzeć na problemy Klientów z różnych stron i głębiej zrozumieć ich sytuacje.

MSG

Nieustanny rozwój i plan na przyszłość

Dążę do ciągłego rozwoju poprzez uczestnictwo w szkoleniach i super wizjach. Obecnie kontynuuję 4-letnią szkołę psychoterapii poznawczo-behawioralnej, aby uzyskać tytuł psychoterapeuty. Moim celem jest nieustanne poszerzanie kompetencji i umiejętności, aby jak najlepiej służyć moim Klientom.

MSG

Sukcesy i wpływ na Klientów

Dla mnie każdy Klient, który odchodzi zadowolony, jest osobistym sukcesem. Największą nagrodą w tym zawodzie jest usłyszeć:

„Dziękuję za pomoc.”

Cenię sobie te małe kroki i zmiany, które razem udało nam się osiągnąć, i które mają ogromny wpływ na jakość życia moich Klientów.

Adres:

Psycholog mgr Monika Szuchnicka-Gryguć
ul. 1 Maja 17/lok. 2
16-100 Sokółka

Godziny otwarcia:
Pon. - Pt. | 11:00-19:00
Sob. | 10:00-14:00
Niedz. | Zamknięte

Usługi:

Konsultacja dorosłych

Konsultacja dziecko

Terapia on-line

Interwencja kryzysowa

Ocena stanu psychicznego

Poradnictwo dla rodziców